Į pradžią Spausdinti

Algirdas Matulis
 
Pasakojimai apie aukštąją matematiką
 
Kaina: 10,79 Eur
978-609-408-188-0
Leidėjas: Knygų kelias
2012
Puslapių skaičius: 192
Formatas: A5

     Profesorius Algirdas Matulis skaito įvairių fizikos sričių paskaitas universitetuose. Yra parašęs knygas Šiltųjų elektronų teorija, Elektrodinamika, Kietojo kūno fizika, Kompleksiniai skaičiai ir funkcijos, C,C++ ir OOP, kurios sulaukė kolegų mokslininkų ir studentų šiltų atsiliepimų. Jo mokslo pasiekimai įvertinti valstybės premijomis (1983, 1994, 2009 m.)
     Savo naujausią knygą Pasakojimai apie aukštąją matematiką autorius skiria jaunimui - mokiniams ir studentams, stengdamasis juos sužavėti aukštosios matematikos metodų elegancija bei praktine nauda ir skatindamas rinktis mokslininko kelią.
      "Vis dažniau man rašo laiškus mokiniai ir klausia, kaip jiems pradėti mokytis fizikos. Aš jiems atsakau, kad prieš pradedant mokytis fizikos būtų gerai išmokti aukštosios matematikos. Tada jie klausia, kokias reikia skaityti knygas, kad išmoktų matematikos. Čia aš jiems nieko negaliu padėti. Visos knygos apie matematiką, kurios man patinka, parašytos arba rusiškai, arba angliškai. O jie dažniausiai rusų kalbą moka labai silpnai arba jos visai nemoka. O angliškos knygos labai brangios.
      Todėl nieko kito man nebeliko, kaip tik pačiam parašyti knygą apie aukštąją matematiką, o tiksliau apie matematiką, kurią išmokęs mokinys galėtų pradėti mokytis fizikos." (Ištrauka iš knygos Pratarmės).

  
© 2021 Visos teisės saugomos UAB „Ciklonas“