Į pradžią Be pavadinimo Apie mus Spauda ir leidyba Originalios dovanos Print on demand Kontaktai

Sigita Petrauskaitė
 
Solfedžio diktantai
 
Kaina: 6,94 Eur
979-0-706277-16-5
Leidėjas: Ciklonas
2012
Puslapių skaičius: 90
Formatas: A4

Muzikiniai vieno-dviejų balsų diktantai yra skirti muzikos mokyklų, meno mokyklų ir konservatorijų moksleiviams nuo pradinių iki baigiamųjų klasių .Sudėtingesni dvibalsiai diktantai gali būti skirti ir aukštųjų muzikos mokyklų studentams.
Beveik visus diktantus, išskyrus kelias žinomas liaudies dainas, sukūrė leidinio autorė, dirbdama su Šiaulių Sauliaus Sondeckio konservatorijos moksleiviais.
Mokymo pradžioje, siekiant, kad moksleiviai lengviau įsimintų diktantų melodijas, mokytojas jas gali atlikti kartu su senųjų liaudies skaičiuočių tekstais.
Pirmieji diktantai, turintys vieną arba du prieraktinius ženklus, remiasi daugiausia sekundų-tercijų slinktimis ir pastoviaisiais dermės laipsniais. Didėjant prieraktinių ženklų skaičiui, diktantų melodika ir ritmas pamažu tampa sudėtingesni.
Atsižvelgdamas į pamokos temą ir pritaikydamas prie moksleivių gebėjimų, mokytojas gali diktantus transponuoti į kitas, lengvesnes tonacijas (pavyzdžiui, iš gis-moll į g-moll), arba atvirkščiai į sunkesnes (iš F-dur į Fis-dur ir kt.)

Recenzavo:
Laima Adomavičienė, Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos lektorė,
Eduardas Balčytis, Šiaulių universiteto profesorius, habilituotas menotyros mokslų daktaras,
Viktoras Navasaitis, M. K. Čiurlionio nacionalinės menų gimnazijos mokytojas ekspertas.

  
© 2021 Visos teisės saugomos UAB „Ciklonas“